Zaloguj się | Zarejestruj się Dodaj ogłoszenie
(+48) 697 115 540
  • Kontakt: 11:00 - 17:00
  • info@otomodel.pl

Kilka słów o nas

 

Z pasji do dużego motorsportu, dawno temu zrodził się pomysł przeniesienia tych "wielkich emocji" do świata w miniaturze. Polskimi ojcami pierwszych rajdów RC i wyścigów rallycrossowych są bracia Małeccy. Dzięki ich inicjatywie, w Toruniu powstał tor wyścigowy wzorowany na dużym obiekcie rallycrossowym - z partiami betonowymi i szutrowymi. W modelarskim kalendarzu pojawiły się też zawody wzorowane na rajdach samochodowych WRC.  Samochodowe modelarstwo RC poznało nowy wymiar emocji.

Zakochani w tym sporcie, stworzyliśmy wspólnie markę "Polskie Tory Rajdowe", która potem przekształciła się w znaną i cenioną dzisiaj firmę "Modelmania". Do oferty, oprócz organizacji rajdów i rallycrossu dla właścicieli takich maszyn, dołączyliśmy eventy dla zewnętrznych firm, z mobilnymi torami i najlepszymi modelami RC. Nowatorski pomysł na mały motorsport spodobał się naszym Klientom, którzy chętnie wykorzystywali nasze modele do promocji swojej firmy, czy jako atrakcja na firmowych piknikach. Pracowaliśmy m.in. dla TVN Turbo, BP Polska, Total, Shell, Procter & Gamble, Subaru i wiele innych światowych marek. Zwiedziliśmy prawie całą Polskę, bawiąc modelami nawet w niemieckich miastach.

Kolejnym planem w rozwoju marki "Modelmania" było stworzenie autorskiego portalu "Magazyn RC AUTA". Otworzyliśmy też salon samochodowy  w małej skali, czyli stacjonary sklep ze sportowymi autami RC. W ramach naszych działań zbudowaliśmy pierwszy w Polsce obiekt z 3 różnorodnymi torami modelarskimi. Można pościgać się na dakarowych piaskach, wyruszyć na trasę kamiennego szlaku czy sprawdzić się na rallycrossowej nitce.

OtoModel.pl to kolejny pomysł na rozwój i promowanie naszej pasji. Do tej pory, oprócz grup na FB, nie było takiej przestrzeni w polskim internecie. Zbudowany portal, który ma łączyć sprzedających z kupującymi, by świat pasjonatów RC wciąż się rozwijał.

Właścicielem całej Grupy Modelmania, w ramach której możemy wyróżnić Modelmania Park, Magazyn RC AUTA i OtoModel, jest Fabryka Dobrych Pomysłów.